Люис Хамилтън на път да спечели 4-а световна титла

Нужно е да завърши 5-ти в Мексико, за да грабне купата

Lewis_Hamilton_2012_Malaysia_Qualify
Трикратният световен шампион на Формула 1 Люис Хамилтън е на път да спечели четвъртата си титла. След деветата си поредна победа за сезона на състезанието в Тексас, Хамилтън поведе в генералното класиране с 66 точки. Той завърши състезанието с време 1:33:50.991. Сега единственото, което дели великобританеца от новата световна титла е да финишира поне пети в Мексико през предстоящия уикенд. Другият претендент за световната победа е Себастиян Фетел, който заради неуредици в отбора на Ферари премина последната права втори. Германецът имаше шанс за победа на пистата в САЩ.

В последните обиколки червеният му болид буквално дишаше във врата на Хамилтън. „Това беше на косъм. Как го пуснахте да се доближи толкова“, питаше своите съотборници великобританецът. Притесненията му обаче бяха напразни, защото накрая Фетел направи време с 10.143 секунди след Маларъна на Люис.

Изключително интересна беше също битката за третата позиция. Там първоначално завърши холандеца Макс Верстапен. В последствие обаче се оказа, че той е наказан с 5 секунди, заради излизане извън пистата и така неговото място зае Кими Райконен.

Над публикацията работи: Митьо Маринов
Снимка: upload.wikimedia.org

СПОДЕЛИ:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn